Νέα ήττα για την Κορωνίδα

Πρώτη νίκη μετά την κατάκτηση του κυπέλλου για τον Άρη Βουκολιών που έφτασε σε επιβλητική επικράτηση κόντρα στην Κορωνίδα με 4-0 μέσα στον Βάμο και έμεινε ζωντανός στο κυνήγι του τίτλου.

Οι Κυπελλούχοι έβαλαν όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μιχάλη Περράκη να πετυχαίνει το 1-0 στο 47’.

Τρία λεπτά αργότερα ο Ντούπη πέτυχε το 2-0 , ενώ στο 60’ ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα.

Ο Λίκα έγραψε το τελικό 4-0 στο 71’ λίγο μετά την είσοδο του στον αγώνα.

Η Κορωνίδα είχε δοκάρι στο 70’ σε σουτ του Βροντάκη.

Κορωνίδα (Νίκος Μαθιουδάκης): Κοκολάκης, Τρούλος, Πατεράκης,Παπαδάκης, Καλιτσάκης, Λουσέϊ (70’ Τζαγκαράκης), Κακαξυλάκης (85’ Θωμόπουλος), Πατσαρίκας, Τουρλίτης (60’ Αλεξαντωνάκης Α.), Τζανουκάκης , Βροντάκης

Άρης Βουκολιών (Πέτρος Γιανναράκης): Συροκάκης, Παπακαστρίτσιος, Ράπτης (65’ Πατρικάκης), Παπιδάκης, Καβακόπουλος, Τζαγκαράκης, Ντούπη, Μπάτζιο, Ανιάγμπε (75’ Καβρουλάκης), Σουχλάκης, Περράκης (70’ Λίκα)