Δεν τα κατάφερε η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, έχασε με 3-0 από τον ΠΟΑ

Μόνο ως τελικός μπορεί να χαρακτηριστεί το ματς της ερχόμενης Κυριακής στις Μουρνιές απέναντι στον ΟΦΙ, καθώς η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ ηττήθηκε με 3-0 από τον ΠΟΑ στο Ηράκλειο, με τον Τριανταφύλλου να πετυχαίνει και τα τρία τέρματα.

Στο άλλο ματς, ο ΟΦΙ νίκησε με 2-0 τον Άρη Ρεθύμνου και πέρασε μαζί με τον ΠΟΑ στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς έναντι 7 της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ και 4 του Άρη.

Αναλυτικά η ροή του αγώνα:

• 25 Μαΐου 2016
  • Γήπεδο: Ατσαλένιου
  • Διαιτητές: Σωτηριάδης, Πάγκαλος, Ταμπουρατζής (Λασιθίου), παρ. Χριστοδουλάκης (Ρεθύμνου).

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Π.Ο.Α. (Κρασανάκης): Χατζημηνάς, Καρβελάς, Ρουμπάκης, Γιακουμάκης, Πετράκης, Χατζηανδρέου, Βρετός Νικ., Πετράς, Τριανταφύλλου, Μπουτσάκης, Παπαδομιχελάκης / Βρετός Κώσ., Βλάχος, Ντραγκόντι, Ματαλλιωτάκης, Ρωμανάκης, Γιαννόπουλος, Φραγκιαδάκης

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Κατσούλης): Βλαχάκης, Δασκαλάκης, Σηφάκης, Σφακιωτάκης, Σάμπα, Κομπογεννητάκης, Γιακουμάκης, Ντεντάκης, Γωνιωτάκης, Τσίτας, Κελέση / Ζντράβκοβιτς, Πετράκης, Περδικάκης, Γαλανίδης, Ταταράκης, Βεστάκης, Καλοριζικάκης

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

1′ – Έναρξη αγώνα

3′ – Σουτ του Ρουμπάκη, κόρνερ για τον ΠΟΑ, που πιέζει

6′ – ΓΚΟΛ! Σέντρα σουτ του Καρβελά, κεφαλιά του Τριανταφύλλου

12′ – Σουτ του Καρβελά λίγο άουτ από την εστία του Βλαχάκη

17′ – Ο Σηφάκης πρόλαβε το Ρουμπάκη και διώχνει σε κόρνερ

20′ – Σέντρα του Καρβελά, κεφαλιά του Ρουμπάκη μόλις άουτ

22′ – Σουτ του Μπουτσάκη, πολύ ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Βλαχάκη

27′ – Κόρνερ μετά από κόντρες, νέα τελική για τον ΠΟΑ

29′ – Φάουλ του Τριανταφύλλου, εκπληκτική απόκρουση του Βλαχάκη

34′ – Κίτρινη κάρτα στον Πετρά

37′ – Χλιαρό το σουτ του Ντεντάκη, στα χέρια του Χατζημηνά

38′ – Πέναλτι για τον ΠΟΑ. Ανατροπή του Ρουμπάκη από το Σηφάκη

39′ – ΓΚΟΛ! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Τριανταφύλλου, 2-0

45′ – Λήξη α’ ημιχρόνου

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ – Ξεκίνημα με δύο αλλαγές για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Ταταράκης και Βεστάκης αντί Σάμπα και Γιακουμάκη

47′ – Σουτ του Ρουμπάκη, διώχνουν μετά από κόντρες οι παίκτες της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

50′ – Σουτ του Ρουμπάκη αρχικά, επικίνδυνο για την εστία του Βλαχάκη, ωραία προσπάθεια από το Βρετό για τον ΠΟΑ με το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι

56′ – Σώζει ο Βλαχάκης με ωραία απόκρουση το σουτ του Βρετού, στο κόρνερ ου ακολούθησε κεφαλιά μόλις άουτ του Πετράκη

58′ – Πλασέ προ κενής εστίας του Ρουμπάκη, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και με αυτοθυσία ο Σηφάκης διώχνει και τραυματίζεται

60′ – Κίτρινη κάρτα στον Τσίτα

62′ – Αλλαγή για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, με τον Περδικάκη αντί του Βεστάκη (αναγκαστική αλλαγή)

69′ – Σουτ του Βρετού, πάνω από τα δοκάρια του Βλαχάκη

71′ – Επικίνδυνο σουτ του Μπουτσάκη, σώζει και πάλι ο Βλαχάκης

72′ – Αλλαγή για τον ΠΟΑ. Φραγκιαδάκης αντί Μπουτσάκη

76′ – Πέναλτι που κερδίζει ο Ρουμπάκης μετά από ανατροπή του από το Σφακιωτάκη

77′ – ΓΚΟΛ! Εύστοχη εκτέλεση από τον Τριανταφύλλου. 3-0

80′ – Σουτ του Ταταράκη πάνω από τα δοκάρια του Χατζημηνά

81′ – Αλλαγή για τον ΠΟΑ. Ρωμανάκης αντί Ρουμπάκη

82′ – Κίτρινη κάρτα για το Γωνιωτάκη

83′ – Αλλαγή για τον ΠΟΑ. Βρετός Κ. αντί του Τριανταφύλλου